Kontaktujte nás

Mezinárodní sdružení
"Pro suverenitu"

19.června v sídle Národní osvobozenecké hnutí (NOD) probehlo zasedání pracovní skupiny na organizaci Mezinárodního sdružení "Pro suverenitu." Účelem nového sdružení je posilovat národní identity státy, boj proti destruktivní neoliberální globalizace a vytváření podmínek pro spravedlivý, multipolárný svět, ktery bych stal alternativou režimu PanAmericana.

Akce se zúčastnili zástupci pěti zemí, a take zástupce NOD v Gruzii přivítal přes Skype.

Ruska strana byla zastoupena vedením Národně osvobozeneckého hnutí, Mezinárodní euroasijského hnutí, a take Anti-globalizační hnutí v Rusku. Maďarsko zastoupené strany "Jobbik" - Prezident strana Gabor Vona, vedoucí mezinárodního oddělení a člen maďarského parlamentu Marton Dendeshi, MEP Bela Kovač, sekretářky na rusko-vengreskim vztahy Adrienne Sanislo. Srbsko zastupoval vedoucí srbské diaspory Eurasie a Mluvčí Parlamentu celosvětové srbské diaspory Dragan Stanojević. Navaf Ibrahim hovořil jménem Unie syrských studentů v Rusku a zemích SNS. Také během setkání se zúčastnil americký občan Andrew Korybko.

Akci zahájil vedoucí mezinárodního oddělení NOD Leonid Savin, poděkoval všem účastníkům za jejich aktivní pozici a mluvil o předchozí přípravné fázi.

Účastníci dostali návrh charty po kterém Savin oznámil programu schůze.

Koordinátor NOD, Ruský poslanec Jevgenij Fyodorov, který předsedal schůzi vzal na vědomí jedinečný historický okamžik v souvislosti s potřebou pro opuštění diktátu Spojených států všech zemí na světě, ktery založené na svobodě a rovnosti může vykonávat vyváženou zahraniční politiku. On také navrhl, že po zápisu nového sdružení drží světový kongres národů pro posílení identity.

Gábor Vona prohlásil věrnost svých představ stran silnou identitou, na rozdíl od euro-atlantického, což není nic jiného, ​​než jako nástroj amerického vlivu v Evropě. A Dragan Stanojević řekl, že i přes maďarsko-srbské konfliktu, je dobrý základ pro zahájení spolupráce, a na základě nové organizace Srbů a Maďarů může rychle dosáhnout konstruktivního dialogu a porozumění, než oficiální politiky.

Nawaf Ibrahim řekl, že během jeho návštěvy v arabských zemích od Jemenu do Egypta v těchto zemích roste uznání role nového Ruska, a lidé se těší na změny, a to zejména pokud jde o odstranění závislosti na USA.

Andrew Korybko poznamenat, že ve své domovské zemi, ne všechny podporují zahraniční politiku Bílého domu a 90% američanů byli proti válce v Sýrii, který režim Baraka Obamy vyvolal. On také poukázal na kritických politiků,  které mohou být užitečné v nové mezinárodní struktuře.

Jednomyslně hlasovali pro založení sdružení. Bylo rozhodnuto, že tvoří se organizační výbor. Pracovat na legalizaci Organizace a přilákat nové členy ze všech kontinentů.

Kontaktujte nás

Mezinárodní sdružení
"Pro suverenitu"